T-0. Szülőknek. Új sorozat indul.

 

Kedves Testvérek!

 

Arra gondoltam, hogy a járvány miatti bezártság jó lehetőség arra, hogy a szülők a gyerekekkel foglalkozzanak. Ehhez szeretnék segítséget nyújtani egy új sorozattal.

A sorozatot a honlapunk (dkgy.hu) JÁRVÁNY IDEJE ALATT nevű szekciójába soroljuk be, Tanulóknak címszó alatt. (Ez a név az iskolás gyerekekre utal, de azokra a felnőttekre is, akik tanulni tudnak ebből valamit.) A sorozat egyes elemeit T jelzéssel és sorszámmal, valamint a témájára utaló címmel látom el. Pl. T-0. Szülőknek. Új sorozat indul. Később T-01. Nagyhét. T-02. Virágvasárnap. Stb.

 

Azért gondoltam erre, mert azt tapasztaltam, hogy vannak olyan a Bibliával összefüggő kérdések, amit a gyülekezetünkhöz tartozó szülők gyermekei egyáltalán nem, vagy alig ismernek. Főleg azért, mert ezekről a gyülekezetben nem szoktunk beszélni. Például nagyhét, virágvasárnap, nagypéntek, stb. Az egyházakban, de mostanában már a médiákban is sokat hallunk ezekről. Ezeket a gyermekeink is hallják, de nem tudják hová tenni. Aztán az is baj, hogy amit a világban hallanak erről, legtöbbször az egyházi hagyományokon alapszik, és sok néphagyomány is belekeveredik. Pl. húsvéti tojás, húsvéti nyuszi. Ráadásul a keresztyén világ ünnepeinek az elnevezése is hagyományokon és vallási rendelkezésen alapul, nem a Biblia kijelentésén. Ezzel a sorozattal segítséget szeretnék nyújtani, hogy ezek a dolgok a helyükre kerüljenek.

 

Egy másik terület olyan fogalmak tisztázása lenne, amit a gyermekek sokat hallanak a gyülekezetben, de előttük homályos a jelentésük. Például: Mit jelent az Igében a szív? (Adjad, fiam, nekem a szívedet. Boldogok a tiszta szívűek.) Mi a bűn, a megváltás, a megtérés, az újonnan születés, a világ, a világ szeretete, az engedelmesség, stb.?

 

Nem „teológiai fejtegetést” szeretnék, hanem egyszerű, érthető nyelven, röviden és gyakorlati módon szólni ezekről, úgy, hogy a gyerekek megértsék, és talán még a szülőknek is hasznos lesz. Az egyes témák terjedelme írásban legfeljebb 1 oldal. Hangban pedig kb. 5 perc.

 

Nem akarok „hittant” tanítani ezzel. Nem akarom egységes rendszerbe szedni a tanításokat, hanem amilyen kérdés felmerül, amit tapasztalok, amit akkor éppen szükségesnek látok, arról szólok majd.

 

A szülők felé két kérésem van:

1.) Imádkozzanak velem együtt, hogy ebben ne emberi akarat vagy bölcsesség, hanem az Úr vezessen, hogy hasznos és áldásos legyen.

2.) Kérem, jelezzenek vissza nekem e-maiben vagy telefonon, hogy milyen tapasztalataik vannak. Lehet-e a gyerekekkel foglalkozni? Megértik-e? Mi a jó a sorozatban, amit erősíteni kellene, és mi a gyenge oldala, amin változtatni kellene?  Egyáltalán használják-e a szülők valamire ezt a sorozatot? Esetleg felnőttek is megírhatják a véleményüket, hogy a számukra van-e valami áldása, vagy vannak-e javaslataik.

 

Testvéri szeretettel:

Debrecen, 2020. 04. 05.

Apostol Imre